Carrier 925 з трьома рядами дисків CrossCutter

УКАБ закликає уряд стабілізувати ринок добрив перед посівною

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» звернулася до уряду та парламенту з проханням терміново врегулювати ситуацію на ринку добрив напередодні весняної посівної, передає «ПроАгро Груп».

В асоціації наголошують, що аграрії відчувають тиск через ускладнення постачання азотних добрив, подорожчання дизельного пального та зростання цін на газ. Додатково ситуацію погіршили події на Близькому Сході, що вплинули на енергетичний сектор.

У результаті витрати на добрива зросли в середньому на 27-29%: аміачна селітра подорожчала на 37%, карбамід – на 43%, КАС – на 54%. Водночас внутрішнє виробництво аміачної селітри скоротилося майже вдвічі, що спричинило дефіцит близько 190 тис. тонн.

Крім того, за останній місяць ціни на пальне зросли більш ніж на 22%, що підвищує витрати на виробництво і логістику. У сукупності це може збільшити вартість посівної кампанії приблизно на 10% і призвести до скорочення врожаю на 15-20%.

За оцінками УКАБ, економічні втрати можуть бути значними: зменшення валютної виручки на $4-5 млрд і втрати бюджету до 45 млрд грн.

Для стабілізації ситуації асоціація пропонує тимчасово скасувати мита на імпорт азотних добрив, запровадити пільговий акциз на дизель для аграріїв та спростити імпорт окремих видів добрив. В УКАБ вважають, що такі заходи допоможуть стабілізувати ринок, провести посівну та зберегти експортний потенціал агросектору.

Як повідомлялося, цьогоріч запасу азотних добрив у аграріїв недостатньо для забезпечення посівної. Найбільший брак відчувається в азотному сегменті. Так, дефіцит аміачної селітри оцінюється у 150–170 тис. тонн.

Ринок України

Світові ринки

Прокрутка до верху