Цьогоріч Хмельниччина увійшла в трійку кращих по валовому виробництву зерна й посіла перше місце по урожайності зернових культур та соняшника.
Як повідомили в управлінні агропромислового розвитку Хмельницької ОДА, сьогодні сільгосппідприємства продовжують збирання кукурудзи на зерно. Очікуваний валовий збір зернових становить 4,8 млн тонн при найвищій в Україні середній врожайності – 85 ц/га.
«Отримана кількість сільгосппродукції повністю забезпечить продовольчу безпеку жителів області. Зокрема, виробництво зерна перевищує потреби області в 2,5 рази, картоплі – 3 рази та повністю забезпечує потреби мешканців Хмельниччини в цукрі та овочах» – зазначив начальник управління Олег Омелянюк.
Аграрії області завершили сівбу озимих культур під урожай 2026 року, які займають площу 330 тис. га, з них 234 тис. га – озимі зернові культури та 96 тис. га – озимий ріпак.







