Державний земельний банк планує випускати облігації, забезпеченням для яких виступатиме майбутній дохід від суборенди державної землі. Про це розповів голова Фонду державного майна Дмитро Наталуха, передає «ПроАгро Груп».
«У власності держави є сотні тисяч гектарів. Вони частково або повністю передані в довгострокову суборенду після прозорого процесу аукціону. У нас є ідея, як прив’язати ці тисячі гектарів до таких фінансових інструментів, як державні облігації», – сказав він.
Оскільки договори суборенди укладаються на тривалий термін – до 14 і більше років, цей дохід є стабільним і прогнозованим, що робить такі облігації надійним фінансовим інструментом.
Зараз, за ринкової ставки оренди у 20 000 грн за гектар на рік, загальний дохід держави від земельного банку може сягати 16 млрд грн щороку. Випуск облігацій дозволить масштабувати ці доходи й залучити їх одразу, не чекаючи роками на щорічні виплати. Як саме вони потім будуть використовуватися, Наталуха не сказав.
Він наголосив, що для щонайвищої ефективності такого інструменту потрібно передати в прозору оренду максимально великий пул державної землі.
Як повідомлялося, за перший рік користування державними сільськогосподарськими землями аграрії сплатили 1,34 млрд грн (з ПДВ). Це результат прозорої передачі «Земельним банком» в суборенду 69 879 га через онлайн-аукціони «Prozorro.Продажі».
Джерело: LIGA.net








