За перший рік користування державними сільськогосподарськими землями аграрії сплатили 1,34 млрд грн (з ПДВ). Це результат прозорої передачі в суборенду 69 879 га через онлайн-аукціони Prozorro.Продажі, передає «ПроАгро Груп».
З моменту реалізації проєкту «Земельний банк» досягнуто таких результатів:
- укладено 1133 угоди з аграрними підприємствами та фермерськими господарствами у 19 областях України;
- 74 538 га земель виставлено на торги;
- 81,5% ділянок (60 727 га) знайшли користувачів з першого або другого аукціону.
Найвищі надходження серед регіонів станом на квітень 2026 року забезпечили:
- Харківська область – 261 млн грн;
- Кіровоградська – 239 млн грн;
- Миколаївська – 200 млн грн.
За весь час роботи «Земельного банку» отримано:
- 5130 пропозицій від учасників;
- конкуренція – у середньому 4–5 учасників на лот;
- середня вартість суборенди – 19,2 тис. грн/га на рік (з ПДВ).
«Результати «Земельного банку» доводять, що державна земля може працювати і на бюджет, і на розвиток фермерства. Особливо важливо, що цим механізмом активно користуються малі та середні агровиробники», – зазначив міністр економіки, довкілля та сільського господарства України Олексій Соболев.
Раніше повідомлялося, що ринок землі в Україні у 2025 році перейшов до стабільної та прогнозованої моделі розвитку.








