Голова Антимонопольного комітету України Павло Кириленко заявив про наявність ознак недобросовісних торговельних практик з боку торговельних мереж стосовно виробників товарів, передає «ПроАгро Груп».
«Взаємовідносини на ринку ритейлу, скажу відверто, напружені. А саме між ритейлом і виробниками», – наголосив Кириленко в інтерв’ю LIGA.net.
За його словами, АМКУ отримує сигнали про можливі зловживання економічною владою з боку ритейлу, однак наразі комітет не має достатніх повноважень для належного реагування. Він навів приклад, коли торговельні мережі прямо заявляють виробникам: «Без нас ви не зможете рухатися», і виробники справді часто змушені реалізовувати продукцію саме через ритейл.
Кириленко підкреслив, що в європейських країнах подібні дії визнаються порушенням законодавства та кваліфікуються як недобросовісні торговельні практики або ж як зловживання більш вигідною переговорною позицією.
У Верховній Раді вже зареєстровано законопроєкт №12440, який має надати АМКУ інструменти для реагування на такі порушення як з боку ритейлу, так і з боку постачальників. Цей крок може стати важливим етапом у врегулюванні ринку, де баланс сил між великими мережами та виробниками залишається однією з ключових проблем.
Раніше ми писали, що зниження гуртових цін не гарантує здешевлення для споживачів. Торговельні мережі можуть утримувати роздрібну вартість на попередньому рівні, купуючи товар дешевше і пояснюючи це зростанням логістичних витрат, дорожчим зберіганням чи іншими чинниками. Тож покупці можуть не відчувати зниження гуртових цін.







