Фермери шести територіальних громад Миколаївської області зможуть отримати ваучери на загальну суму 14 млн грн для відновлення сільськогосподарської діяльності на постраждалих від війни територіях, передає «ПроАгро Груп».
У Мінекономіки повідомили, що програма доступна для сільгоспвиробників Галицинівської, Горохівської, Заводської, Снігурівської, Шевченківської та Широківської громад, які зазнали значних втрат через бойові дії та потребують додаткової підтримки для відновлення агровиробництва.
Підтримка орієнтована на фермерів, зокрема фізичних осіб, ФОПів та юридичних осіб, які обробляють від 3 до 300 гектарів офіційно зареєстрованих сільськогосподарських земель. Пріоритет надаватиметься фермерам, чиї землі були повернуті в обробіток після офіційного розмінування або очищення від вибухонебезпечних предметів.
Відібрані учасники програми отримають ваучери на суму від 2 000 до 6 000 доларів США для закупівлі необхідних сільськогосподарських ресурсів. Підтримка допоможе фермерам повернути землі в обробіток, відновити виробничі процеси та поновити господарську діяльність на постраждалих територіях.
«Після розмінування фермеру потрібен не просто доступ до землі, а ресурс, щоб швидко повернути її в роботу. Ваучерна підтримка допоможе аграріям Миколаївщини закупити необхідні матеріали, підготувати поля до сезону та відновити виробництво в громадах, які зазнали значних втрат через війну», – зазначив заступник міністра Денис Башлик.
Для участі у програмі заявники мають бути зареєстровані у ДАР, подати заявку із зазначенням відповідних земельних ділянок та пройти оцінку потреб. Агровиробники, які вже отримували ваучерну підтримку від ФАО у 2024-2026 роках, не зможуть брати участь у новій програмі.
Раніше ми писали, що 13 травня в Державному аграрному реєстрі (ДАР) стартував прийом заявок на новий грантовий цикл для українських агровиробників. Фермери з восьми областей зможуть отримати до 1,1 млн грн на техніку, обладнання, зелені технології, переробку та інфраструктуру.








