Компанія «Кернел» продала балкер Rotterdam Pearl V, придбаний у грудні 2023 року. Угода знаменує потенційну зміну стратегії компанії – повну відмову від володіння власним флотом на користь операційної гнучкості, передає «ПроАгро Груп».
За повідомлення компанії, балкер вантажопідйомністю 55 тис. тонн був частиною антикризової стратегії 2023-2024 років. У період критичного дефіциту фрахту та пікових ставок на власний флот дозволив Кернел забезпечити безперебійний експорт продукції. Стабілізація зернового коридору та насичення ринку вільним тоннажем знизили потребу у власному флоті. Компанія вирішила фокусуватися на основних операційних процесах, зберігаючи можливість швидко повернутися у сегмент у разі потреби.
«Ми заходили в судноплавство, коли ставки фрахту були на піку, а доступ до суден – обмеженим. Власний флот виконав свою місію: ми отримали контроль над ланцюгом експорту і глибоку експертизу ринку. Сьогодні ситуація змінилася і ми адаптуємося, щоби залишатися ефективними», – зазначив директор з логістики Кернел Микола Мірошниченко.
У флоті «Кернел» наразі залишилося лише одне судно – танкер MAVKA вантажопідйомністю 13,5 тис. тонн для перевезення рослинної олії.
Як повідомлялося, у грудні 2025 року «Кернел» завершив реконструкцію «Трансбалктерміналу» в порту Чорноморськ потужністю 10 млн тонн вантажів на рік. Термінал був пошкоджений російським ракетним ударом у серпні 2023 року.







