У січні-квітні 2026 року Німеччина стала найбільшим постачальником тракторів в Україну, обігнавши США. Про це свідчать дані Держмитслужби, передає «ПроАгро Груп».
За перші чотири місяці року Україна імпортувала тракторів на $293,4 млн, що на 0,3% менше, ніж за аналогічний період 2025 року.
Найбільше техніки надійшло з Німеччини – на $62,7 млн, що становить 21,4% від загального імпорту. США посіли друге місце з показником $61,9 млн або 21%, третім став Китай із $53,2 млн та часткою 18,1%.
Для порівняння, торік лідером за поставками тракторів були США з результатом $62,5 млн, тоді як Німеччина поставила техніки на $52,2 млн.
Водночас експорт українських тракторів за цей період зріс майже вдвічі – до $3,14 млн проти $1,63 млн роком раніше. Найбільшим покупцем стала Бельгія, на яку припало 23,6% поставок.
За підсумками всього 2025 року Україна імпортувала тракторів на $845,7 млн, що на 7,9% більше, ніж у 2024 році.
Раніше ми писали, що сезонне навантаження на сільськогосподарську техніку в Україні значно перевищує європейські показники – вітчизняні аграрії використовують машини в 2,5-3 рази інтенсивніше, ніж їхні колеги в країнах ЄС за аналогічних умов господарювання.
Джерело: UA.NEWS








