Світові котирування азотних добрив продовжують різко знижуватися, попри очікування трейдерів щодо відновлення судноплавства через Ормузьку протоку, передає «ПроАгро Груп».
Як повідомляє Financial Times із посиланням на дані агентства Argus, за останні місяці ціни впали майже на 50%, повернувшись до рівнів, що спостерігалися до загострення конфлікту на Близькому Сході.
Зокрема, карбамід із квітня подешевшав із 918 $/тонна до 475 $/тонна. При цьому падіння розпочалося ще до підписання меморандуму про взаєморозуміння між США та Іраном. Експерти пояснюють тенденцію сезонним зниженням попиту та очікуванням відновлення масштабного експорту з Китаю, одного з найбільших виробників азотних добрив.
Український ринок уже відчуває вплив глобальної динаміки. Закупівельні ціни на карбамід знизилися до 29–30 тис. грн/тонна проти 40–42 тис. грн/тонна кілька місяців тому. Подешевшала й аміачна селітра, яка традиційно залишається одним із найбільш затребуваних добрив. Водночас аграрії не поспішають формувати запаси під осінню посівну, очікуючи подальшого здешевлення.
Основний попит восени традиційно припаде на комплексні добрива (NPK та NP), ціноутворення яких залежить від вартості фосфору, калію та логістики. Саме тому цей сегмент може утримувати високі ціни або навіть дорожчати, попри падіння вартості азотних добрив. Наразі NPK 10-26-26 пропонується на рівні 44,5-45 тис. грн/тонна, а NPK 15-15-15 – 34,5-35 тис. грн/тонна.
Раніше ми писали, що до початку червня ціни на ключові аграрні товари різко знизилися після весняного стрибка, спричиненого війною проти Ірану. Зокрема, вартість карбаміду, одного з основних азотних добрив, впала більш ніж на третину від квітневих піків.
Джерело: GrainTrade






