Переробна галузь України дедалі активніше переходить до альтернативних джерел енергії, щоб забезпечити безперервність технологічних процесів і знизити собівартість продукції. Так, в компанії Terra Food стабільне енергопостачання стало ключовим чинником виживання підприємств у період тарифної нестабільності та енергетичних ризиків, передає «ПроАгро Груп».
«Інвестиції в енергонезалежність для переробних підприємств України сьогодні є головним фактором виживання, збереження рентабельності та виходу на європейські ринки», — розповіла СЕО групи Вікторія Кайлюк.
У попередні роки компанія забезпечувала роботу виробничих майданчиків дизель-генераторами, однак цей варіант виявився економічно невигідним у довгостроковій перспективі. Тому Terra Food зробила ставку на «зелену» генерацію — сонячні електростанції та системи накопичення енергії.
Активна фаза інвестицій розпочалася у другому кварталі 2025 року, насамперед у аграрному напрямі. За цей час компанія реалізувала понад десяток СЕС потужністю від 20 до 300 кВт, а ще кілька станцій із системами накопичення (BESS) перебувають на стадії монтажу.
Першими об’єктами стали тваринницькі комплекси, де необхідно забезпечити безперебійну роботу систем кондиціонування, опалення та доїльного обладнання. На елеваторному комплексі Terra Food встановила СЕС потужністю 300 кВт, що зробило процес зберігання врожаю незалежним від коливань у загальній енергомережі та зменшило пікові навантаження під час жнив.
За словами Кайлюк, сонячні потужності суттєво підвищили енергонезалежність підприємства «Зелена долина», однак для повної автономії компанія планує встановити додаткові СЕС і впровадити енергозберігаючі технології.
Як повідомлялося, компанія «Факторія-Агро» побудувала на Київщині сонячну електростанцію та одну з найпотужніших в аграрному секторі установок зберігання енергії (УЗЕ), що дозволить підприємству скоротити витрати на електроенергію на 80%.
Джерело: NV.ua







