Основним драйвером розвитку ринку біометану має стати експорт до ЄС. Про це заявив заступник міністра економіки, довкілля та сільського господарства Тарас Висоцький, передає «ПроАгро Груп».
Він зазначив, що українські приватні компанії у 2025 році вперше експортували понад 11,2 млн кубометрів біометану власного виробництва через газотранспортну систему України.
«Україна має значний ресурс для виробництва біометану з агровідходів, залишків тваринництва, соломи та цукрового буряка, що відповідає європейським вимогам щодо «зеленого» палива. Україна планує завершити 2026 рік із виробництвом близько 150 млн кубометрів біометану, а реалістична ціль до 2030 року – збільшити обсяги до 500 млн кубометрів», – сказав Тарас Висоцький.
Серед ключових викликів заступник міністра назвав інтеграцію до європейської системи сертифікації та створення необхідної технічної бази даних.
Як повідомлялося, раніше затвердив Програму розвитку виробництва біометану до 2035 року та план її реалізації. Мета – досягти виробництва 1 млрд кубометрів біометану на рік до 2030-го та наростити обсяги до 2,1 млрд кубометрів у наступні п’ять років. На першому етапі планується запуск восьми заводів і формування інституційної бази для галузі.








