Від початку 2026 року 14 агропідприємств уже отримали 70,8 млн грн державної підтримки на закладання нових садів та будівництво теплиць. Загалом від старту грантової програми у 2022 році держава надала понад 350 грантів на розвиток садівництва та тепличного господарства на суму майже 1,7 млрд грн, передає «ПроАгро Груп».
Як розповів заступник міністра економіки, довкілля та сільського господарства України Тарас Висоцький в ефірі телемарафону «Єдині новини», найбільше заявок надходить із Київської, Львівської та Закарпатської областей, однак отримувачі грантів є в усіх регіонах України.
Грантова програма на сади та теплиці була відновлена у лютому 2026 року. Подати заявку через портал «Дія» можуть як діючі агровиробники, так і новостворені суб’єкти господарювання.
«У 2026 році умови програми оновили, щоб підтримка стала доступнішою для аграріїв. Тепер максимальний грант становить 400 тис. грн на гектар для всіх типів культур. Для господарств у прифронтових регіонах держава покриває до 80% вартості проєкту, а сам аграрій має вкласти лише 20%. В інших областях діє звична умова співфінансування – 50 на 50» – зазначив Тарас Висоцький.
Крім програм для садівництва й тепличного господарства, для аграріїв доступні й інші інструменти державної підтримки. Зокрема, виробники можуть отримати гранти на переробку обсягом до 8 млн грн для створення продукції з доданою вартістю. Також у травні планується запуск грантової програми для будівництва овоче- та фруктосховищ із максимальною сумою гранту до 20 млн грн.
Як повідомлялося, в Україні запущено широкий пакет програм для підтримки аграріїв, але у значній частині їх фінансування залежить від спеціального фонду, де передбачено 9,2 млрд грн. За оцінками, реальне наповнення цього фонду може становити лише 30–40%.








