Carrier 925 з трьома рядами дисків CrossCutter

Запущено автоматичне звільнення від експортного мита на сою та ріпак

Кабінет Міністрів України вдосконалив механізм підтвердження права сільськогосподарських товаровиробників та кооперативів на звільнення від сплати експортного мита власно вирощених сої та ріпаку, передає «ПроАгро Груп».

За повідомленням Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України, запроваджується новий Порядок верифікації сільгоспвиробників і кооперативів, який здійснюватиметься автоматично через Державний аграрний реєстр (ДАР). Це дозволить підтверджувати право експортерів на звільнення від сплати експортного мита без додаткових бюрократичних процедур – без висновків Торгово-промислової палати.

Водночас уряд визнав такими, що втратили чинність, окремі постанови, практична реалізація яких викликала численні звернення від агровиробників через складність та недосконалість механізму підтвердження походження продукції.

«Ми вдосконалюємо механізм, який дозволить агровиробникам та кооперативам швидше, без зайвого адміністративного навантаження реалізовувати своє право на звільнення від експортного мита при поставках сої та ріпаку за кордон. Максимальна автоматизація процесу через ДАР мінімізує бюрократію та зробить процедуру більш зручною для бізнесу», – зазначив заступник міністра Тарас Висоцький.

Звільнення від сплати експортного мита надаватиметься в межах обсягів власно вирощених у поточному маркетинговому році сої та/або ріпаку, а також залишків урожаю попереднього маркетингового року – з 2026/27 маркетингового року.

Як повідомлялося, європейські фермерські організації звернулися до Європейської комісії з вимогою домогтися скасування введеного в Україні експортного мита в розмірі 10% на сою і ріпак.

Ринок України

Світові ринки

Прокрутка до верху