Carrier 925 з трьома рядами дисків CrossCutter

«УПІ-Енерджі» планує будівництво біоенергетичного комплексу на Вінниччині

У Могилів-Подільському районі Вінницької області планують побудувати біоенергетичний комплекс із виробництва біометану та електроенергії, передає «ПроАгро Груп».

Проєкт реалізує «УПІ-Енерджі», яке оприлюднило відповідне повідомлення в Єдиному реєстрі оцінки впливу на довкілля.

Біоенергетичний комплекс вироблятиме біогаз із органічних відходів – гною великої рогатої худоби, жому цукрового буряку та відходів буряка (гички й хвостиків). Отриманий біогаз планують використовувати для виробництва електроенергії в когенераційній установці, а також переробляти у біометан із подальшою подачею в газові мережі.

Згідно з проєктом, перероблення органічних відходів становитиме до 200 тис тонн на рік,  виробництво біогазу – до 13 млн. кубометрів на рік, виробництво електроенергії для власних потреб – до 9000 МВт-год на рік.

Проєкт передбачає будівництво дільниці приймання та перевантаження сировини, двох ферментаторів і доброджувача, когенераційної установки, вузла очищення біогазу, установки збагачення біогазу до біометану, систем теплопостачання, резервуарів для зберігання дигестату та іншої інфраструктури.

«УПІ-Енерджі» зареєстрована в Києві у 2025 році. Компанія входить до структури агропромислової групи «Укрпромінвест-Агро».

Як повідомлялося, у Чортківському районі Тернопільської області «ОККО» та «Гадз-Агро» розпочали будівництво сучасного біоенергетичного комплексу, який вироблятиме  до 3,84 млн куб. метрів біометану на рік і генеруватиме близько 15 млн кВт-год електроенергії.

Джерело: LIGA.net

Ринок України

Світові ринки

Прокрутка до верху