Carrier 925 з трьома рядами дисків CrossCutter

За чотири місяці залізницею перевезено майже 11,5 млн тонн зернових

У січні–квітні залізницею транспортовано 11 418 тис. тонн зернових вантажів, що на 13,1% перевищує показник 2025 року. Про це йшлося під час онлайн-наради представників АТ «Укрзалізниця» з учасниками аграрного ринку 7 травня, передає «ПроАгро Груп».

У квітні середньодобове навантаження зернових на залізничній мережі України становило 87,1 тис. тонн. Порівняно із березнем падіння становить 1,8%.

Залізницею транспортовано 2 952 тис. тонн зернових у квітні. Показник на 1,1% менше, ніж у березні. Обсяг експорту збіжжя скоротився ще більше — до 3,4%. Загальний обсяг становив 2 647 тис. тонн. Левову частку зберігають перевезення у напрямку портів — 92%. Лише 8% збіжжя експортується через західні прикордонні переходи.

Проте перевезення зернових упродовж чотирьох місяців демонструють позитивну динаміку. Так, у січні–квітні залізничним транспортом перевезено 11 418 тис. тонн зернових вантажів, що на 13,1% більше, ніж за торік.

В експортному сполученні у січні-квітні залізницею транспортовано 10 310 тис. тонн збіжжя. Показник на 15,1% вищий, ніж за відповідний період торік.

Як повідомлялося, цьогоріч перевезення вантажів залізницею вперше можуть стати збитковими. Якщо раніше в УЗ була модель кросфінансування вантажним напрямом пасажирського, то тепер ці можливості фактично вичерпані.

Джерело: RAIL.insider

Ринок України

Світові ринки

Прокрутка до верху