Україна поступово відновлює обсяги імпорту добрив до довоєнного рівня. За 11 місяців 2025 року країна імпортувала близько 3 млн тонн добрив, що свідчить про активне відновлення ринку.
Аналітики зазначають, що справжній ривок імпорту спостерігається саме у 2025 році. За їхніми прогнозами, імпорт азотних добрив за підсумками року складе близько 1,9 млн тонн, передає «ПроАгро Груп»
«Навіть за таких показників Україна зустріне весну 2026 року з величезним дефіцитом добрив», — наголошують фахівці, уточнюючи, що загальна потреба на поточний рік перевищує 5 млн тонн.
Імпорт фосфорних та фосфорно-азотних добрив становив 410 тис. тонн. Хоч це і значний обсяг, він усе ще відстає від необхідних 700–800 тис. тонн.
Експерти також зазначають, що в Україні відбувається поступове зростання цін на всі види добрив, а питання морських поставок селітри залишається відкритим і потребує вирішення.
Як повідомлялось раніше, український ринок добрив на початку 2026 року може стикнутися з дефіцитом.
Джерело: ІнфоІндустрія







