Carrier 925 з трьома рядами дисків CrossCutter

Заводи OSTCHEM у 2025 році виготовили понад 1,5 млн тонн міндобрив

Заводи азотного холдингу OSTCHEM за підсумками 2025 року виготовили 1 571 тис. тонн мінеральних добрив, що на 12,7% менше, ніж у 2024 році, коли було виготовлено 1,8 млн тонн, передає «ПроАгро Груп».

Як повідомила пресслужба Group DF, до складу якої входить холдинг, Черкаський «Азот» у 2025 році випустив 1,017 млн ​​тонн мінеральних добрив, «Рівнеазот» – 554,3 тис. тонн.

Ключовими продуктами, які вироблялися у 2025 році, стали:

  • аміачна селітра – 672,4 тис. тонн (42,8% від загального обсягу);
  • КАС – 539,17 тис. тонн (34,3%);
  • карбамід – 232,03 тис. тонн (14,8%);
  • аміак – 61,47 тис. тонн (3,9%).

Порівняно з 2024 роком, випуск аміачної селітри скоротився на 11,6%, карбаміду – на 42,3%, аміаку – на 18,0%. У той же час, виробництво КАС збільшилось на 6,4%.

Основними факторами, які продовжували стримувати виробництво у 2025 році, стали висока вартість енергоресурсів, нестабільне електропостачання, військові ризики, зниження платоспроможного попиту з боку аграріїв, а також тиск імпорту, що зберігається.

«2025 року українська хімічна промисловість працювала у стресових умовах. Зростання собівартості, нестабільне енергопостачання та тиск дешевого імпорту безпосередньо порушують питання про виживання галузі. Скажу відверто: у такому середовищі йдеться вже не про маржинальність, а про збереження виробничої бази країни. Ми переконані, що стратегічні продукти мають виготовлятися насамперед всередині України. Без власної хімічної промисловості держава стає критично залежною. Українські заводи здатні закривати внутрішню потребу за прогнозованих та рівних умов роботи. Наше завдання – зберегти промисловий фундамент країни, і ми послідовно впроваджуємо низку програм для цієї мети», – зазначив директор із виробництва азотного бізнесу OSTCHEM Сергій Павлючук.

Він наголосив, що у 2025 році заводи працювали виключно під підтверджений попит та концентрувалися на продуктах, затребуваних у поточних ринкових умовах.

Як повідомлялося, з 20 лютого холдинг OSTCHEM підняв відпускні ціни на аміачну селітру та КАС на 500 грн/тонна. Це подорожчання стало другим з грудня 2025 року, тоді як в листопаді холдинг також двічі збільшував ціни на азотні добрива.

Ринок України

Світові ринки

Прокрутка до верху